еМагазин
Image default
Бизнис

Винарската визба „Тиквеш“ ја зголеми добивката

Винарската визба „Тиквеш“ во периодот јануари-септември годинава оствари добивка од 71 милион денари, што е зголемување во однос на истиот период минатата година кога компанијата имала добивка од 63,1 милиони денари, покажува билансот на успех објавен преку Македонската берза.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Ќе воведе ли Македонија реципрочни мерки кон Косово: Најпогоден ќе биде извозот на доматите, пиперките и сливите

Редакција

Тендер „тежок“ 113.000 евра: Општина Струга купи луксузно „Ауди А6“ и уште три возила од „Јосифов“

Никола Осило

Финансиската полиција ќе легтимира гости по кафулињата и рестораните

Редакција