еМагазин
Image default
Бизнис

Виталиа со слатки впечатоци од ISM 2019 во Келн, Германија

Виталиа и оваа година се претстави со своите уникатни, здрави производи на престижниот ISM Келн – најголемиот саем за кондиторија.

„Посетителите најчесто се заинтересирани за производи кои доаѓаат во помала, практична амбалажа и кои со себе носат додадена вредност како „суперхрана“, или пак, храна со одредени функционалности – безглутенска, високо протеинска, без додаден шеќер, веганска, кошер, халал. Севкупните побарувања на динамичниот начин на живот во начелата на здрава храна се дел од широкиот продукт асортиман на Виталиа“, изјавија од Виталиа.

Најголема заинтересираност кај посетителите разбудиле новите Smoothie to go како иновативен и револуционерен производ која соодветно се прилагодува во модерниот здрав животен стил. Новата здрава ужинка – Super Cookies, добропознатите Raw Bars, како и популарните Bites2go за кои веќе има побарувачка од авиокомпаниите во Малта .

Саемот ISM, се одржува секоја година каде се консумираат неодоливи производи кои ги поставуваат новите нутритивни и потрошувачки трендови. Сите претставници од доменот на ужинки и кондиторски производи се присутни, отвораат перспективи и можности за освојување на нови пазари.

КОМЕРЦИЈАЛНА ОБЈАВА

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Центарот за управување со кризи вработува осум лица, плата до 32.636 денари

Никола Осило

Цементарница Усје со добивка

Редакција

„Телесмарт Телеком“ го доби тендерот на Агенцијата за вработување за телекомуникациски услуги „тежок“ 374.000 евра

Никола Осило