еМагазин
Image default
Бизнис

„Витаминка“ ја зголеми добивката

„Витаминка“ АД Прилеп во периодот јануари-септември 2018 година оствари добивка од 46,4 милиони денари, што е зголемување во однос на истиот период минатата година кога добивката на компанијата изнесувала 15,4 милиони денари, покажува неревидираниот биланс на успех на компанијата објавен преку Македонската берза.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Поевтинуваат бензините, дизелот останува непроменет

Редакција

„Гама градба“ го доби тендерот на Град Скопје за реконструкција на улици вреден 147.000 евра

Никола Осило

„Инбох“ го доби тендерот на ПИОМ за дигитализација на микрофилмска документација вреден 297.000 евра

Никола Осило