еМагазин
Image default
Бизнис

„Витаминка“ со добивка од 28 милиони денари и 47 нови вработувања

„Витаминка“ АД Прилеп во текот на минатата година оствари добивка од 28,3 милиони денари, што е намалување во однос на петходната година кога добивката на компанијата изнесувала 34,7 милиони денари, покажува консолидираниот биланс на успех на компанијата објавен преку Македонската берза.

Во „Витаминка“ лани имало 47 нови вработувања.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

На берзата продаден блок-акции од „Пелистерка“ за 81.000 евра

Никола Осило

Градоначалникот на Шуто Оризари ќе се вози во Цитроен со светла со 3Д ефект

Редакција

Оставка си поднесе заменик директорот на „Факом“, Бојан Јордановски назначен за ВД генерален директор

Никола Осило