еМагазин
Image default
Балкан

Визер: Летот од Ниш до Базел беше пренасочен поради чад во кокпитот

Од авиокомпанијата Визер преку соопштение објаснуваат за пренасочување на летот од Ниш до Базел.

“Летот W6 4263 на Wizz Air од Ниш до Базел, на 16 септември беше пренасочен на аеродромот во Загреб откако беше забележан чад во кокпитот. Авионот слетал безбедно и без проблеми и отишол под контрола. Wizz Air обезбеди заменски авион за продолжување на летот до Базел. Wizz Air искрено им се извини на сите патници за предизвиканите непријатности. Безбедноста и сигурноста на нашите патници, екипажот и авионите за нас остануваат приоритет број еден”, велат од компанијата.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Албанија доби СЈО

Редакција

(Видео+фото) Премиерката на Србија со девојката на Парадата на гордоста во Белград

Редакција

(Видео) Драма во Хрватска: Авион слета на автопатот Загреб-Ријека

Никола Осило