еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Влада: Со протокол да се реши заштитата на превозниците за дотур на нафта од Грција

Владата на денешната седница го задолжи Министерството за здравство – Комисијата за заразни болести, да издаде препораки/протокол за тоа како и на кој начин да се одвиваат движењата на превозниците во и од Грција за дотур на нафта и нафтени деривати, како и во подрачјата на општините Дебар и Центар Жупа на кои е прогласена кризна состојба, односно како и на кој начин преку соодветни мерки истите да се заштитат.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) Дебар како на филм: Поради превенција од корона вирусот дезинфекција на јавни површини, канти за отпад и спортски терени

Нема влез и излез: Прогласена кризна состојба во Дебар и Центар Жупа поради корона вирусот

За еден ден: Драстичен раст на бројот на заболени со корона вирусот во Грција на 190 лица

(ВИДЕО) Емотивни снимки од Италија: Со пеење на балконите му прксоат на корона вирусот

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Македонијатурист лани со бруто добивка од 122,06 милиони денари

Редакција

Од недела сите кабелски оператори со времени прекини на ТВ програмата

Редакција

Се градат објекти со вредност 392% поголема отколку во минатата година

Никола Осило