еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Владата донесе одлука полицискиот час за викенд да биде од 16 часот до 5 наутро

Владата на попладневната седница донела одлука за дополнителни рестрикции на движењата за викенд за сите граѓани, информираше владиниот портпарол Мухамед Хоџа по завршувањето на прес-конференцијата на министерот за здравство Венко Филипче.

Се забранува движењето на сите граѓани од 16 часот до 5 часот наутро.

Сите други забрани, исто така остануваат во сила.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Од новозаболените со коронавирусот, 5 се здравствени работници од Клиниката за кожни болести

Вкупно 177 заболени: Регистрирани нови 29 случаи, од кои 20 од Скопје

Трет смртен случај од корона вирусот: Почина пациентката од Дебар која долго време беше на респиратор

Двајца припадници на Армијата, подофицер и војник позитивни на коронавирусот

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

По оставката, Павле Богоевски има право на апанажа од една година

Редакција

(Фото) Заев во Лондон се сретна со Меркел, Трудо и Санчез

Редакција

(Видео) Шилегов му ја затвори вратата на Коста Петров

Редакција