еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Владата ќе ја реконструира вилата Свети Стефан во Охрид

Службата за општи и заеднички работи на Владата на Република Македонија распиша тендер за изработка на основен ревидиран проект за реконструкција на резиденцијален објект Вила Свети Стефан во Охрид.

Проценетата вредност на договорот без ДДВ е 177.966 денари, а главен критериум за доделување на договорот е најниската цена.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Боки 13 барал два милиони евра од бизнисменот Митровски, тврди адвокатот Бошков

Редакција

Убава вест: Во Македонија излекувани 139 заразени со коронавирусот, 13 се здравствени работници

Редакција

(Видео) Македонија може да се гордее: Клиниката „Жан Митрев“ една од најдобрите во светот

Редакција