еМагазин
Image default
ЧИСТА ОКОЛИНА

Владата ќе му даде кредит на Југохром за да стави филтри за заштита од загадување

Владата ја задолжи Македонската банка за поддршка на развојот да склучи договор за кредит со Друштвото за производство, трговија и услуги Југохром АЛЗАР ДООЕЛ увоз-извоз Јегуновце од кредитната линија од Посебниот кредитен фонд (ПКФ) на износ од 92.242.500 денари за изградба на филтерска постројка за заштита од загадување, со што ќе се овозможи фабриката да продолжи да работи и да се ангажираат вработените.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Видео) „Скопје мора да дише“: Еве уште еден „исправен” автобус што поминал регистрација и земал лиценца

Редакција

Со поддршка од ЕУ, пуштена во употреба нова пречистителна станица во Радовиш

Редакција

(Фото) Во скопската општина Гази Баба запленети еден тон отпадни гуми

Редакција