еМагазин
Image default
Бизнис

Владата ќе набавува пет монтажни лизгалишта

Владата на својата редовна 101-ва седница ја усвои информацијата за набавка, користење и одржување на монтажни лизгалишта во Република Македонија.

Агенцијата за млади и спорт е задолжена да обезбеди пет монтажни лизгалишта и согласно Законот за јавни набавки да спроведе за нив постапка за јавна набавка, како и да подготви интерен акт во врска со условите, користење и одржување на монтажните лизгалишта од страна на корисниците, велат од Владата. 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Владата усвои законски измени: Се предлага прагот за ДДВ обврзници да се зголеми на два милиона денари

Никола Осило

Во земјава лани 243 лица станале доктори на науки

Никола Осило

Винарската визба „Тиквеш“ ја зголеми добивката

Никола Осило