еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Владата ќе потроши 1,8 милиони денари на набавка на фото-опрема

Владата на РМ – Генерален секретаријат распиша оглас за набавка на стоки – фото опрема.

Проценетата вредност на договорот без ДДВ е 1.800.000 денари, а главен критериум за доделување на договорот е најниската цена.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Што ги предомисли пратеничките на ВМРО-ДПМНЕ, Александрова и Исмајловска да гласаат „за“

Редакција

Каков имот пријавиле уставните судии: Ивановски има три стана и кредит од 1,1 милиони денари

Редакција

Каков имот пријавила пратеничката на СДСМ, Мира Стојчевска

Редакција