еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Владата ќе потроши 105.000 евра на летови за екстрадикција на бегалци

Министерството за правда по распишаниот тендер за набавка на услугата за резервација на авионски билети и организација на специјални летови за екстрадиција склучи договор со друштвото за туризам и угостителство Атлантис ДООЕЛ Струмица.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 6.490.000 денари или околу 105.000 евра.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Двајца странци се тестираат на корона вирусот, хотелот каде престојуваат e во карантин

Редакција

„Ассеко СЕЕ“ го доби тендерот на Катастарот за одржување на податочен центар вреден 172.000 евра

Никола Осило

Чаир има повеќе активни случаи на Ковид-19 и од Куманово и од Штип

Редакција