еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Владиниот Генерален секретаријат ќе потроши 30.000 евра на набавка на камери за препознавање регистерски таблички на возила

Влада на РМ – Генерален секретаријат распиша тендер за набавка на ANPR камери за препознавање на регистарски таблички за возила.

Проценетата вредност на договорот без ДДВ е 1.845.000 денари или околу 30.000 евра.

Критериум за доделување на договорот е најниската цена.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Наочарите и капчето на Груевски ја фрлија во сенка владината реконструкција на Заев

Никола Осило

(Фото) Креативност, традиција и мајтап на карневалот „Прочка 2019“ во Прилеп

Редакција

И Скопје и Атина демантираат дека во ООН се подготвува анекс на Договорот од Преспа

Редакција