еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Владата и „Макпетрол“ се спогодија вонсудски да ги решаваат споровите

Владата на една од последните седници ја разгледала предлог-спогодбата за вонсудско решавање на спорови меѓу Владата на Република Северна Македонија и „Макпетрол“ АД Скопје и го прифатила текстот на Спогодбата.

„Се овластува Државниот правобранител на Република Северна Македонија, во име на Владата, да ја потпише Спогодбата за вонсудско решавање на спорови меѓу Владата на Република Северна Македонија и „Макпетрол“ АД Скопје“, заклучила Владата.

Фото: Макпетрол

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Адвокатот на Груевски: Ми се јави од Унгарија, „киднапирањето“ го примив со неверување

Никола Осило

Шведски Диаверум најавува: Нови инвестиции и врвен медицински третман за македонските пациенти на дијализа

Редакција

По „корпата“ од Франција, „виси“ Договорот од Преспа

Редакција