еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Владата на набавка на авиобилети ќе потроши 325.000 евра

Владата на РМ – Генерален секретаријат распиша тендер за набавка на услуги – за резервација на авиобилети.

Проценетата вредност на договорот без ДДВ 20.000.000 денари или околу 325.000 евра, а главен критериум за доделување на договорот е најниската цена.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Третина од македонските граѓани неможат навреме да си ги платат сметките

Редакција

Веста за апсењето на актерката Силвија Стојановска одекна на Балканот

Редакција

Ќе дознаеме ли конечно каде се парите: Стартува судењето за „Рекет“

Редакција