еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Владата на привремени вработувања ќе потроши 128.000 евра

Владата на РМ – Генерален секретаријат распиша оглас за набавка на услуги – за привремено вработување од Агенција за привремени вработувања.

Проценетата вредност на договорот без ДДВ е  7.900.000  денари или околу 128.000 евра, а главен критериум за доделување на договорот е најниската цена.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Цунамито државни вработувања продолжува и во 2019 година

Доминација на државните институции во огласите за вработување

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Каков имот пријавиле членовите на ДИК: Целиот имот на Јанаќе Витановски е подарок

Редакција

Твитер „збесна“ за заканите на ИВЗ: „Имот или нема гласови од верниците за Стево“

Никола Осило

Бугарската „Соларпро холдинг“ го доби тендерот на Фондот за здравство за набавка на струја

Никола Осило