еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Владата одлучи: Полицискиот час ќе почне во 11 часот во недела и ќе заврши во вторник во 5 наутро

Владата на попладневната седница одлучи полицискиот час за празникот да почне во недела во 11 часот и да трае до вторник до пет часот наутро.

Утре полицискиот час ќе почне од 19 часот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Филипче: Границите ќе се отворат кон средината на јуни

Лица кои учествувале на литијата во Струга имале белодробен наод кој одговара на Ковид-19

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Секој ден пожари: Државата во пламен, што да очекуваме на лето?

Никола Осило

За лидерот на ИВЗ, македонскиот народ е див и нема идентитет, институциите молчат за говорот на омраза

Редакција

Стевчо Јакимовски останува во куќен притвор

Никола Осило