еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Владата предложи Пендаровски да ја активира Армијата во справување со кризната состојба во дебарско

За операционализација на oдлуката за постоење на кризна состојба на дел од територијата на државата, заради спречување на внесување и ширење на коронавирусот (COVID-19), Владата по денешната седница му предложи на претседателот Стево Пендаровски да одлучи за учество на дел од припадниците на Армијата (вид и број на сили и капацитети на армиските единици, намена и задачи за кои се бараат и времетраењето на активноста и ангажираноста на армиските единици), во справување со кризната состојба.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) Дебар како на филм: Поради превенција од корона вирусот дезинфекција на јавни површини, канти за отпад и спортски терени

Нема влез и излез: Прогласена кризна состојба во Дебар и Центар Жупа поради корона вирусот

Четворица нови случаи од Дебар заразени од корона вирусот, вкупно бројката достигна 13

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Продолжува судењето за насилството во Собрание

Редакција

Нацрт-амандманите за промена на Уставот пристигнаа во Собранието: Постапката за усвојување во две фази

Никола Осило

14 нови вработувања во Министерството за информатичко општество и администрација

Редакција