еМагазин
Image default
Бизнис

Владата се согласи Енвер Малиќи да стане почесен конзул на Мексико во Македонија

Владата на РМ денеска ја разгледа и усвои информацијата за отворање почесен конзулат на Мексико во Република Македонија, со седиште во Скопје, и даде согласност на предлогот на Мексико за именување на Енвер Малиќи за Почесен конзул на Мексико во Република Македонија.

Фото: Фејсбук/Малиќи

 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Охридска банка“ значително ја зголеми добивката

Никола Осило

Нов закон: 10% од добивката фирмите влезени во бизнисот со канабис ќе и ја даваат на државата

Никола Осило

Собранието го донесе Буџетот за 2019 година

Редакција