еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Владата вработува десет лица, плата до 26.253 денари

Агенцијата за администрација распиша два огласи за вработување на 10 лица во Владата – Генерален секретаријат.

Во првиот оглас се бараат пет кандидати за самостојни референти, референти и помлади соработници, а платите во зависност од работното место се движат до 22.020 денари.

Во вториот оглас се бараат пет кандидати за советници, соработници и самостојни референти.

Платите во зависност од работното место се движат до 26.253 денари.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Гранит“ го доби тендерот на Град Скопје за реконструкција на улицата Индира Ганди вреден 225.000 евра

Редакција

Народна банка очекува пораст на БДП од 3,5 отсто

Никола Осило

Несекојдневен случај: МВР кривично гони директор на фирма што не плаќал за прекувремена работа

Никола Осило