еМагазин
Image default
Бизнис

Владата вработува, плата до 23.260 денари

Генералниот секретаријат на Владата на Република Македонија објави оглас за вработување на 2 извршители на определено време заради привремено зголемен обем на работа во Генералниот секретаријат на Владата на Република Македонија.

Се бараат кандидати на следниве позиции:

1. Виш соработник за односи со јавност и стручнооперативна поддршка на заменикот на претседателот на Владата задолжен за економски прашања и координација со економските ресори, неговите кабинетски службеници и вработените во секторот, во Одделението за стручнооперативна поддршка на заменикот на претседателот на Владата, задолжен за економски прашања и за координација со економските ресори, во Секторот за економски политики, структурни реформи и инвестиции за плата до 23.260 денари.

2. Соработник за анализа на условите за развој на ЈПП и инвестиции, во Одделението за јавно приватно партнерство и инвестиции, во Секторот за економски политики, структурни реформи и инвестиции за плата до 22.500 денари.

Повеќе детали ТУКА.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Доминација на државните институции во огласите за вработување

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

За надоместоци на Управниот одбор на Стопанска банка Скопје лани исплатени 32,5 милиони денари

Редакција

„Аутомакедонија“ го доби тендерот на ЈП за просторни и урбанистички планови – Прилеп за набавка на автобуси вреден 975.000 евра

Никола Осило

Витаминка за шест месеци има инвестиции од 531,4 милиони денари и 63 нови вработувања

Редакција