еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Владата вработува посебен советник за труд на премиерот Зоран Заев, плата од 50.000 денари

Канцеларијата на претседателот на Владата на Република Македонија објави оглас за вработување на еден посебен советник за труд и социјална политика во Канцеларијата на претседателот на Владата на Република Македонија на определено време.

Како посебни услови за работата во Канцеларијата се предвидуваат: работа за време на неделен одмор, работа за време на празници утврдени со закон заради извршување на итни и неодложни работи.

Паричен износ на основната нето платата изнесува 50.000 денари.

Повеќе детали ТУКА.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Додека Владата ја деполитизира, илјадници нови вработувања во администрацијата

Доминација на државните институции во огласите за вработување

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Македонските компании ќе можат да ја користат само придавката „македонски“, не и „Македонија„?

Редакција

Халк Банка ја зголеми основната главнина за 933 милиони денари

Никола Осило

Каков крај за бате Саше Мијалков: ВМРО-ДПМНЕ се збогува со началникот

Никола Осило