еМагазин
Image default
Бизнис

Владимир Ивановски на местото на Андреа Шаги во Одборот на директори на Македонски телеком

Собранието на акционери на Македонски телеком донесе одлука за отповикување на Андреа Шаги од позицијата неизвршен член на Одборот на директори, информира компанијата преку Македонската берза.

На нејзино место е назначен Владимир Ивановски.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Струмички „Грозд“ ја зголеми добивката

Никола Осило

Тендер „тежок“ 511.000 евра: Кој ќе ги осигура автобусите и имотот на ЈСП

Никола Осило

Раст на станбените и потрошувачките, пад на автомобилските кредити

Никола Осило