еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Влатко Ѓорчев ќе се кандидира за претседател на Македонија

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ и член на Извршниот и Централниот комитет, Влатко Ѓорчев ќе биде кандидат на ВМРО-ДПМНЕ на престојните претседателски избори.

Потврда на информацијата стигна од самиот Ѓорчев, а дека е еден од можните кандидати на опозициската партија, пред неколку дена прогнозираше и еМагазин.

Партијата неодамна објави и оглас за претседателски кандидати.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Кој е Влатко Ѓорчев, првиот кандидат на ВМРО-ДПМНЕ за преседател на државата

За што се подготвува Влатко Ѓорчев?

Фото: Фејсбук/Ѓорчев

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Тајни фондови на Грција: Киро Глигоров единствен кој обелодени обид за поткуп за промена на името

Никола Осило

Гордана Силјановска – Давкова е кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ за претседател на државата

Редакција

(Галерија) Гостопримливост во Турција: Газда на хотели лупи пиперки на негови гости

Силвана Жежова