еМагазин
Image default
ЖИВОТ

Влажниот бран пристигнува: Деновиве врнежи од преку 70 литри на метар квадратен

Од денеска попладне земјава ќе биде под влијание на серија влажни бранови поради што се очекуваат врнежи од над 50 литри на метар квадратен, а во крајните западни и југоисточни делови и од над 70 литри.

УХМР, освен врнежи, за наредните денови најавува и грмежи, како и силен ветер.

Локално, како што соопшти, процесите ќе бидат во форма на невреме со грмежи, засилен ветер и појава на град.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Израелскиот амбасадор направи “стој на раце” во кабинетот на Пендаровски

Редакција

(Фото) Филипче, Николовски и Димитров на Струмички карневал ги бркаат лошите

Редакција

(Фото) Груевски хит на социјалните мрежи: На бизнис забава во Будимпешта сликан со згодна бринета со длабоко деколте

Редакција