еМагазин
Image default
Македонија

ВМРО ДПМНЕ поднесе интерпелација за министерот Димитров

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска на својот фејсбук профил соопшти дека поднеле интерпелација за министерот за надворешни работи Никола Димитров.

„Никола Димитров со Заев донесоа капитулантски договор! Понижување и разградување на македонските национални и државни интереси! Димитров кажа дека Македонците биле нација со комплекс! Нема датум за преговори со ЕУ. Македонската дипломатија исто како и државата е прикована на дното. Поднесовме интерпелација за најнеуспешниот министер за надворешни работи. За да престане срамот, за да македонскиот углед не продолжи да се урива“, напиша Мицскоски.

Тој додава дека во собраниската дебата за време на интерпелацијата ќе се зборува за фактите кои, како што вели, ќе го разобличат неговото делување.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Твитер му „закачи“ нов алијас на министерот за надворешни работи: Никола Димитров – Никиликс

Министерот Димитров за информациите дека бил „заштитен извор“ на Американците: Ми извадиле стари информации

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Унгарската полиција ја прекина истрагата за Груевски, во земјата влегол легално

Редакција

(ВИДЕО) Коалицијата која ја предводи ВМРО-ДПМНЕ си го смени името

Редакција

Франција, Германија, Холандија, Данска, Белгија, Луксембург и Шпанија биле против датум за преговори со Македонија, тврди Милошоски

Редакција