еМагазин
Image default
Бизнис

Во блок-трансакција продадени 1.000 акции од Комерцијална банка

Во блок-трансакција вредна 5,4 милиони денари денеска на Македонската берза се продадоа 1.000 акции од Комерцијална банка.

Акциите се продадоа по цена од 5.400 денари за акција.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Продаден блок од 11.652 акции од Комерцијална банка за 62 милиони денари

Граѓаните и фирмите „чуваат“ 1,5 милијарди евра во Комерцијална банка

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Проверете дали сте на новата листа на должници на УЈП

Редакција

Фалсификатите во Македонија доаѓаат од Кина и Турција, најчесто храна, облека, обувки

Редакција

Борба или поттикнување на сива економија: Од денеска плаќање во кеш најмногу до 500 евра

Редакција