еМагазин
Image default
Бизнис

Во блок трансакција продадени 1.000 акции од Комерцијална банка за 91.000 евра

Во блок трансакција вредна 5,6 милиони денари или околу 91.000 евра денеска на Македонската берза беа продадени 1.000 акции од Комерцијална банка АД Скопје.

Акциите се продадоа по цена од 5.650 денари за акција.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„Тепачка“ за акциите на „Алкалоид“ и „Комерцијална банка“ пред исплата на дивидендата

Продолжува трката по акции на Комерцијална банка

Во блок-трансакција продадени акции од Комерцијална банка

Убава вест за акционерите: Комерцијална банка ќе дели дивиденда од 420 денари за акција

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Марковски компани“ доби тендер на ЕЛЕМ за ископ на јаловина вреден 72 милиони денари

Никола Осило

„Пуцко петрол“ склучил 29 договори за јавни набавки во вредност од три милиони евра

Редакција

Фалсификатите во Македонија доаѓаат од Кина и Турција, најчесто храна, облека, обувки

Редакција