еМагазин
Image default
Бизнис

Во блок-трансакција продадени 900 акции од „Окта“ за 4,4 милиони денари

Во блок трансакција вредна 4,4 милиони денари денеска на Македонската берза се продадоа 900 акции од „Окта“ АД Скопје.

Акциите се продадоа по цена од 4.950 денари за акција.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ОКТА ги зголеми приходите и добивката

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Дан Тимотин ја презеде функцијата генерален директор на Пивара Скопје

Редакција

„Аутомобиле СК“ го доби тендерот на прилепски „Водовод и канализација“ за набавка на товарни возила

Никола Осило

(Галерија) Кои се најуспешните албански компании во Македонија?

Редакција