еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Во блок-трансакција продадени акции од Комерцијална банка за 5,3 милиони денари

Во блок-трансакција вредна 5,3 милиони денари денеска на Македонската берза се продадоа 978 акции од Комерцијална банка АД Скопје.

Акциите се продадоа по цена од 5.460 денари за акција.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Во две блок-трансакции продадени акции од Комерцијална банка за 3,2 милиони денари

Комерцијална банка за три месеци оствари добивка од 7 милиони евра

Во Комерцијална банка 4.940 акционери, „Адора инженеринг“ најголем

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Арно викаа дрога ставаат во бананите„: Твитер реакции за заплениот кокаин во Крушопек

Редакција

На Водно ќе нема движење од 18 часот до 6 наутро, за да се спречат забавите и собирањата

Редакција

МПЦ пред Велигден повика да се почитуваат мерките за превенција од коронавирусот

Редакција