еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Во блок-трансакција продадени акции од „Макпетрол“ за девет милиони денари

Во блок трансакција вредна 9 милиони денари денеска на Македонската берза се продадоа 155 акции од „Макпетрол“ АД Скопје.

Акциите се продадоа по цена од 58.500 денари за акција.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„Макпетрол“ самоиницијативно ги намали цените на горивата

„Макпетрол“ за три месеци оствари добивка од 1,2 милиони евра

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Галерија) Отворен барот на покривот на „Хилтон“: Панорамски поглед од кој Скопје изгледа преубаво

Редакција

Јанакиески се враќа во Шутка, притвор и за Ристоски, Вељаноски има пратенички имунитет

Редакција

Зошто не се интонирана македонската химна на дочекот на Ципрас пред Влада: Пропуст, немање време или нешто друго?

Редакција