еМагазин
Image default
Бизнис

Во блок-трансакција продадени акции од НЛБ Банка за 42.000 евра

Во блок-трансакција вредна 2,5 милиони денари или околу 42.000 евра вчера на Македонската берза се продадоа 150 акции од НЛБ Банка.

Акциите се продадоа по цена од 17.220 за акција.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

АХВ: Нов случај на африканска свинска чума во Бугарија, да се почитуваат заштитните мерки

Редакција

МЗТ Пумпи оствари добивка од 910.000 денари

Никола Осило

Јовановиќ: Од „Викенд без ДДВ“ многу повеќе корист ќе имаат побогатите

Редакција