еМагазин
Image default
Бизнис

Во блок-трансакција продадени акции од „Скопски пазар“ за 88.000 евра

Во блок-трансакција вредна 5,4 милиони денари или околу 88.000 евра денеска на Македонската берза се продадоа 1.724 акции од „Скопски пазар“ АД Скопје.

Акциите се продадоа по цена од 3.145 денари за акција.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Големи промени во „Скопски пазар“: Кои се новите раководни структури?

Промени во Надзорниот одбор на „Скопски пазар“: Фатмир Етеми еден од новите членови

„ЗСФ-КОМ“ на Фатмир Етеми на „голема врата“ влегува во „Скопски пазар“

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Пуцко петрол“ го доби милионскиот тендер на „Улици и патишта“ за набавка на горива

Никола Осило

Добивката на „Европа“ намалена за 63,7%

Никола Осило

За бруто примања на менаџментот на Пекабеско лани потрошени 11,1 милиони денари

Редакција