еМагазин
Image default
Бизнис

Во блок трансакција продадени акции од Скопски пазар за два милиони денари

Во блок трансакција вредна два милиони денари денес на Македонската берза се продадоа 113 акции од „Скопски пазар“.

Акциите се продадоа по цена од 18.000 денари за акција.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Агенцијата „Реалност-06“ го доби тендерот на прилепски Комуналец за привремени вработувања тежок 22,6 милиони денари

Никола Осило

„Пуцко петрол“ го доби милионскиот тендер на „Улици и патишта“ за набавка на горива

Никола Осило

Општина Аеродром бара 200 лица за јавни работи за дневница од 550 денари

Никола Осило