еМагазин
Image default
Бизнис

Во блок-трансакција вредна 91.000 евра продадени акции од „Оилко“

Во блок-трансакција вредна 5,6 милиони денари или околу 91.000 евра денеска на Македонската берза беа продадени 937 акции од „Оилко“ КДА Скопје.

Акциите се продадоа по цена од 6.000 денари за акција.

Фото: „Оилко“

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Во блок-трансакција продадени 1.500 акции од Комерцијална банка

Никола Осило

1,2 милиони патници на аеродромите во Скопје и Охрид, што е пораст од 12%

Редакција

„Илинден“ го доби тендерот на „Македонија пат“ за набавка на битумен за асфалт вреден 5,6 милиони евра

Никола Осило