еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Во блок-трансакции продадени 5.500 акции од „Алкалоид“ за 737.000 евра

Во три блок-трансакции со вкупна вредност од 45,3 милиони денари или околу 737.000 евра денеска на Македонската берза беа продадени 5.500 акции од „Алкалоид“ АД Скопје.

Во трите трансакции акциите се продадоа по цена од 8.250 денари за акција.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Во блок трансакции продадени 7.000 акции од „Алкалоид“ за 939.000 евра

Алкалоид ќе дели дивиденда од 320 денари бруто за акција

„Алкалоид“ ги освојува пазарите во Полска, Унгарија, САД, Чешка…

Одлични резултати на „Алкалоид“: Добивка од 14 милиони евра и 212 нови вработувања

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Филбис“ го доби тендерот на општина Гостивар за изработка на проект за гасоводна мрежа вреден 57.000 евра

Никола Осило

На избеганиот Груевски за сега му плаќаме 4 адвокати и му даваме пратеничка плата

Редакција

Се очекува значителен пад на цената на нафтата

Никола Осило