еМагазин
Image default
Бизнис

Во блок-трансакции продадени акции од Стопанска банка Битола за 159.000 евра

Во две блок-трансакции вредни 9,8 милиони денари или околу 159.000 евра денеска на Македонската берза беа продадени 3.809 акции од Стопанска банка Битола.

Акциите се продадоа по цена од 2.575 денари за акција.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Алкалоид“ планира приходи од над 190 милиони евра, инвестиции и нови вработувања во 2020 година

Редакција

Народната банка даде согласност Зечевиќ, Камбовски и Велјановски да станат членови на Надзорниот одбор на Стопанска банка Битола

Никола Осило

Во блок-трансакција продадени акции од „Оилко“ за 157.000 евра

Никола Осило