еМагазин
Image default
Локално

Во движење се запали камион товарен со плин: Пожарникарите спречија трагедија

Се запали 20-тонски камион товарен со плин на патот Росоман-Кавадарци. Брзата реакција на пожарникарите спречи голема катастрофа, изјави Александар Чадамов, командир на Територијалната противпожарна единица од Кавадарци.

„Камионот бил во движење, помош побара возачот. На лице место бевме за само три-четири минути и навремено реагиравме и спречивме поголеми последици и штети“, рече Чадамов.

МИА

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Фото) Скопјани принудени да се прекачуваат преку лошо паркирани автомобили

Никола Осило

Со влекач „Сканиа“ ја „реновирал“ кабината на патарината кај Градско и побегнал

Никола Осило

Пукање и масовна тепачка во Кичево

Никола Осило