еМагазин
Image default
Локално

Во двор пронашол залутан куршум

На 14.08.2019 во 10,30 часот во СВР Скопје М.Т.(29) од Скопје пријавил дека во двор на ул. “Финска“ пронашол залутано зрно од огнено оружје, информира МВР.

Извршен бил увид и се работи на расчистување на случајот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Со пиштол му се заканувал по живот на полицаец во Кондово

Редакција

(Галерија) За вљубениците во автомобили во Скопје: Изложба на електрични и хибридни возила

Редакција

Преку „Фејсбук“ се заканувал и повикувал на насилство кон пратеници

Никола Осило