еМагазин
Image default
Локално

Во дворот пронашол седум гранати од Првата светска војна

На 03 јули во Полициското одделение Новаци, Н.Т.(52) од с.Црничани пријавил дека во дворното место пронашол пет гранати од 75мм, една од 65мм и една од 105мм од Првата светска војна, информира МВР.

Гранатите биле безбедно подигнати од пиротехничар од Дирекцијата за заштита и спасување. Увид извршила екипа од СВР Битола.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Расветлена кражбата на парите за пензии за пробиштипските пензионери

Редакција

Возачот што ги прегази полицајците бил под дејство на алкохол

Редакција

Млад гостиварец починат донесен во Ургентниот центар

Редакција