еМагазин
Image default
Локално

Во Кавадарци отстранет од работно место возачот на болничко возило кој возел под дејство на алкохол

Отстранет е од работно место возачот на болничко возило кој возел под дејство на алкохол во Кавадарци, потврдија за МИА од Министерството за здравство.

МИА претходно објави дека казна заработил возач на болничко возило во Кавадарци, поради управување под дејство на алкохол, потврдија од полицијата.

Казната на лицето кое управувало возило на ЈЗУ Општа болница Кавадарци му била изречена вчера, бидејќи управувало службено возило под дејство на алкохол. 

МИА

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Измама во Тетово: Полициски советник му зел 5.000 евра за да ја „вработи“ ќерката

Редакција

Рибар „уловил“ граната

Никола Осило

Гори млада борова шума кај Берово

Никола Осило