еМагазин
Image default
Локално

Во комбе откриени 18 Авганистанци

На 05.09.2018 година околу 21.00 часот на автопатот Неготино-Градско, во близина на место викано „Црвени брегови“, било запрено товарно возило „Форд-Транзит“ со скопски регистарски ознаки и во него биле пронајдени 18 лица-илегални мигранти од Авганистан, информира МВР.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Тешко повредена 30-годишна работничка во фабрика во Кавадарци

Никола Осило

Радовиш доби ново погребно возило по 40 години

Редакција

(ВИДЕО) „Македонија Блокира“ не успеа да го блокира патот кон Охрид

Редакција