еМагазин
Image default
ЖИВОТ

Во недела засилен северен ветер и повремен снег

Засилен северен ветер и повремени врнежи снег, најавува УХМР за викендот. Земјава ќе биде зафатена од влажен бран ноќта во сабота поради што во недела, преку ден, ќе дојде до наоблачување.

Долж Повардарието ќе врне и дожд и снег, а слаб снег ќе провејува и во понеделник претпладне.

Во петок и сабота ќе се задржи претежно сончево време со ниски утрински температури, а дневните ќе бидат во пораст.

Утре времето ќе биде сончево со мала облачност. Минималните утрински температури ќе се спуштат до -10, а максималните ќе достигнат девет степени.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Најчитано на еМагазин за 2019 година: Татко ѝ на Калина на промоцијата на книгата праша, зошто на Кајмакчалан некој ја пуштил гласината за наводно исчезнати мајка и дете

Редакција

Павле Богоевски ќе биде во самоизолација бидејќи се вратил од Германија, во моментов нема симптоми на корона вирусот

Редакција

Уште неколку дечиња, па Влатко Ѓорчев и Антонио Милошоски можат да основаат фудбалски клуб

Никола Осило