еМагазин
Image default
БАШ НИ Е ЌЕФ

Во организација на Асоцијација на менаџери на Македонија во МНТ се оддржа ексклузивниот тренинг со Сем Вакнин

На 24-ти ноември 2018 година во просториите на Македонскиот народен театар во Скопје (МНТ), се оддржа ексклузивниот тренинг со проф. д-р. Сем Вакнин.

Истиот беше во организација на Асоцијација на менаџери на Македонија кои редовно подготвуваат настани за професионален развој.

Интересот за самиот тренинг беше многу голем затоа што тоа беше првиот од таков вид во целиот свет.

Присутните ја имаа можноста да учат за бихејвиористичките техники на продажбата од човекот кој е најквалификуван за тоа.

По самиот настан тие ќе можат да постигнат „Експлодирање на продажбата“ доколку се придружуваат на советите.

Вратите да се надминат себеси се отворени на сите кои беа дел од тренингот. Воедно, секој кој сака да го негува својот кариерен пат може да се вклучи на Асоцијацијата на менаџери на Македонија со тоа што ќе ги контактира на [email protected]

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Исцелител“ на Ѓорче Ставрески е македонскиот кандидат за Оскар

Редакција

НЛБ Банка воведе нов Брз потрошувачки кредит

Редакција

Македонските филмови ги препознаваат во светот: „Крајот на времето“ на Манчевски ја доби наградата Curator’s Choice

Редакција