еМагазин
Image default
Забава

Во пресрет на Евровизија: Забава со евровизиски хитови вечерва во „Нано бар“

Традиционално, во пресрет на евровизискиот натпревар, вечерва ќе се одржи евровизиска забава, овојпат во чест на Тамара Тодевска.

На забавата, посетителите ќе уживаат во најголемите евровизиски хитови, победничките песни од изминатите години, како и песните од македонските претставници.

Преку видео, до евровизиските фанови ќе се обрати и Тамара од Тел Авив. Локацијата е Нано Бар (Дебар Маало), со почеток од 21.30. За музичкиот избор е задолжена диџеј Тина.

Тамара ќе настапи на второто полуфинале на 16 мај, 17 по ред.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(ВИДЕО) Како звучи Тамара: Прва проба на Евровизија во Тел Авив

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(ВИДЕО) Спој на македонската чалгија и грчкото ребетико: Насловната тема од филмот ,,Ругање со Христос,,

Редакција

(ВИДЕО) „Ветрето“ го откри секси телото на Марјана Станојковска

Никола Осило

(Галерија) Клаудија Кардинале блесна на отворањето на ИФФК „Браќа Манаки“: “Благодарам Битола, благодарам Македонија“

Редакција