еМагазин
Image default
Македонија

Во Собрание на дневен ред интерпелацијата за министерот Спасовски

Собранието денеска треба да се ја продолжи 86. седница на која на дневен ред е интерпелацијата за министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски.

Интерпелација ја поднесена опозицијата.

Фото: МВР

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Приведени седум македонски државјани кои се бореле во Сирија и Ирак

Редакција

Најниска температура во јануари измерена во Берово, а највисоката во Гевгелија

Редакција

ВМРО-ДПМНЕ: Не е донесен Законот за Советот на јавни обвинители, не е гласано по Бадентер

Редакција