еМагазин
Image default
Локално

Во сообраќајка кај кочанско Зрновце загина 23 годишно момче

Во сообраќајка што се случила ноќеска на регионалниот пат Кочани – село Зрновци, починало 23 годишно момче, а неговиот врсник е повреден, откако со возилото излетале од патот.

Министерството за внатрешни работи информира дека ноќеска околу 01:30 часот на регионалниот пат Кочани –  село Зрновци, на влезот во село Зрновци, кочанско, К.С. (23) од Кочани управувајќи патничко моторно возило „поло“ со кочански регистарски ознаки излетал од патот.

На местото на настанот починал совозачот Б.М. (23) од Кочани, а К.С е пренесен во Медицински центар Кочани за укажување на лекарска помош .

Увид на местото на настанот извршиле јавен обвинител и увидна екипа од Полициска станица Кочани, а по наредба на јавен обвинител телото на починатиот е предадено за обдукција.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Ограбиле поштар и го опожариле возилото со кое побегнале

Никола Осило

Прилепчанец со метална прачка „се расправал“ со соседите

Никола Осило

Мајка од Скопје си ја бара 16-годишната ќерка

Никола Осило