еМагазин
Image default
Локално

Во сообраќајка тешко повредено дете од Тетово

На 10.09.2018 година во 13.40 часот на ул.„109“ во Тетово, патничко возило „Форд Фокус“ со италијански регистарски ознаки, управувано од Ш.Ф.(60) од Тетово, удрило во 10-годишно момче од Тетово, информира МВР.

На детето му била укажана лекарска помош во Клиничкиот центар Тетово, каде му биле констатирани тешки телесни повреди. Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР-Тетово.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Од струен удар почина вработен во рудник во Радовиш

Никола Осило

Прилепчанец „продолжил да работи“ како администратор и откако си заминал од фирмата

Никола Осило

Тешка сообраќајка на патот Битола-Ресен: Прилепчанец почина, а две деца се тешко повредени

Никола Осило