еМагазин
Image default
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Во сообраќајна несреќа во Италија загинаа ќерката и внукот на македонскиот конзул

Македонското Министерство за надворешни работи потврди дека утрово двајца млади македонски граѓани загинале во сообраќајка што се случи во Пјаченца, Италија.

Според пишувањето на италијанските медиуми, во несреќата загинале Марија Витанова (25) и нејзиниот братучед Методи Витанов (26), кои биле во автомобил „рено клио“. Автомобилот удрил во дрво и веднаш се запалил, па кога пристигнале спасувачите веќе било доцна.

Според тоа што се пренесува во Струмица, во сообраќајката загинале ќерката и внукот на македонскиот конзул во Венеција, Стојан Витанов.

МИА

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Струмичанецот Стојан Витанов именуван за генерален конзул во Венеција

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Фото) Груевски „тера“ бизнис на брод на Дунав

Редакција

„Елбијор“ го доби тендерот на Министерството за здравство за набавка на вакцини против грип за пензионери

Никола Осило

(Фото) Колкави ќе бидат давачките за увоз на стари возила, што предвидува новиот Закон за данок на моторни возила

Редакција