еМагазин
Image default
Балкан

Во Србија 19 лица заразени со корона вирусот

Во Србија е потврден уште еден случај на инфекција со новиот коронавирус, со што вкупниот број заразени е 19, соопшти утринава Министерството за здравство.

До денеска, во 8 часот, вкупно 160 лица се тестирани.

Од последниот извештај, во 20 часот синоќа до 8 часот утрово, биле тестирани примероци од девет лица, од кои едниот бил позитивен и осум негативни за новиот коронавирус.

МИА

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Кои се симптомите и како да се заштитите од корона вирусот?

Прв смртен случај од корона вирусот во Грција

Поради корона вирусот: САД ги суспендираше сите летови од Европа до земјата на 30 дена

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Вучиќ: Нема да си играм како во Македонија со референдум на кој народот вели дека е ‘против’, а вие во Собранието гласате ‘за’

Редакција

Бериша повикува на „народна револуција“ по примерот на романската

Редакција

Загина хрватски војник по самоубствен напад во Авганистан, уште двајца се повредени

Никола Осило